اخبار و مقالات
اخبار و مقالات
کد مطلب : 784  |   تعداد بازدیدها: 245   |   تاریخ درج: چهارشنبه, دي 11, 1398

 

چگونه عایق بندی صدای پمپ آب را بدون هزینه بیشتر انجام دهیم؟

آیا عایق بندی صدای پمپ آب برای شما مهم است؟ اگر در خانه ای زندگی می کنید که دارای پمپ آب است یا در محل کار خود هستید ، و متوجه سر و صدای ناراحت کننده ای می باشید که توسط پمپ آب تولید می شود. عایق بندی صوتی پمپ آب حتما برای شما مهم است.


آیا عایق بندی صدای پمپ آب برای شما مهم است؟

اگر در خانه ای زندگی می کنید که دارای پمپ آب است یا در محل کار خود هستید ، و متوجه سَرُ صدای ناراحت کننده ای می باشید که توسط پمپ آب تولید می شود.

همچنین اگر از پمپهای آب در باغ و خانه باغ استفاده می شود. و صدای اذیت کنندِ و آزار دهندِ آن را دوست ندارید و برای خلاصْ شدن از شر آن می خواهید کارهایی را بکنید که دیگران قبلا انجام داده اند.
آیا شما برای راه حل این مشکل به اینجا آمده اید.
اگر چنین است این همان مطلبی است که مشکل شما را حل خواهد کرد!

فروش عایق شانه مرغی

سه روش که می توانید سطح صدا را کاهش دهید:

  1. فاصله: اگر امواج صوتی نسبت به شما نزدیک است آنرا از خود دور کنید. بنابراین فاصله خود را حفظ کنید تا محیط خود را ضد صدا کنید.
  2. دستگاههای خنثی کننده صدا: استفاده از دستگاه هایی مثل هدفون می تواند صدای امواج  تولید شده را‌ خنثی کنند. هرچند همیشه نمی توان هدفون استفاده کرد.
  3. جلوگیری از انعکاس یا جذب نویز و صوت با استفاده از مواد ویژه ای (مثل پشم سنگ یا عایق agp) که برای عایق صوتی طراحی شده اند. 
    پشم سنگْ یا agp عایقی است که ما برای عایق صدای پمپ آب از آن استفاده خواهیم کرد.

پمپ آب چگونه سر و صدا را به محیط منتقل می کند؟

 پمپ آب امواج صوتی را از دو طریق ایجاد می کند:

۱- سر و صدای موجود در هوا (یعنی امواج صوتی که از طریق هوا منتقل می شوند) 
۲-  لرزش (یعنی صدای ایجاد شده که  ناشی از لرزشِ پمپ بوجود می آید).

 گفتیم صدای پمپ آب از طریق هوا و حتی از طریق لرزش پخش می شود. برای جلوگیری از انتشار صدا، لازم است عایق جذب صوت نصب کنید تا مانع انتقال ارتعاشات صوت شود.
 چون انواع عایق صوتی مانند پشم سنگ تخته ای و عایق شانه تخم مرغی، ارتعاشات صدا را دریافت می کنند اما آنها را انتقال نمی دهد.  و با جذب آن، انتقال صدا را كاهش می دهند. و از بازتاب امواج صوتی به محیط جلوگیری می کنند.
البته می دانید که جذب صدا به ضخامت مواد و مقادیر جذب صدا بستگی دارد.

نحوه عایقکاری صدای پمپ آب:

برای عایقکاری صدای پمپ چند راه حل وجود دارد که به شرح هریک به اختصار می پردازیم.
 1 - یک راه حل این است که برای عایق صدای پمپ آب، پمپ آب را روی یک بلوک مربع بتونی سوار کنید زیرا این می تواند به اندازه کافی سنگین باشد تا لرزش را کاهش داده و نویز را کاهش دهد.
در این راهکار برای اینکه لرزش به بتن منتقل نشود باید از عایق صوتی و رطوبتی کالیمورا که اصطلاحا عایق سه کارهِ کالیمورا نامیده می شود به ضخامت یک تا دو سانت بر روی بلوک بتنی کشیده می شود و بعد از خشک شدن به علت داشتن حالت اِلاستیته، مانع انتقال صوت به بلوک بتنی می شود و هم از لرزش جلوگیری می کند.
2 -  راه حل دوم اینکه می توانید دو تا جعبه برای انجام عایق صوتی پمپ آب درست کنید که یکی بزرگتر از دیگری باشد.  این جعبه ها باید از جنس متراکم مانند MDF یا نئوپان ضخیم ساخته شده باشد ، اما در قسمت بالای آن جلوی آن یک دریچه قابل جابجایی، درست کنید تا به پمپْ دسترسی داشته باشید.
برای عایقکاری عایق صدا برای پمپ آب باید آن را درون جعبه کوچک قرار داده و سپس جعبه کوچک حاوی پمپ را در داخل جعبه بزرگتر قرار دهید و عایق صدای پشم سنگ تخته ای را بین جعبه ای که پمپ در آن قرار گرفته و جعبه ای که بزرگتر از جعبه پمپ هست قرار دهید.

بدین نحو که جعبه حاوی پمپ آب باید داخل جعبه بزرگتر قرار گیرد و اطراف آن و همچنین زیر و روی جعبه پمپ آب را با یکی از عایق های مذکور پوشش دهیم.

3 - راه حل سوم اینکه یک جعبه را به شرحی که در بند دوم گفتیم درست می کنید با این تفاوت که در بند دوم باید دو تا جعبه بزرگ و کوچکی درست می کردید و جعبه کوچک را در داخل جعبه بزرگ قرار می دادید ولی در این روش فقط یک جعبه درست می کنید و بجای پشم سنگ تخته ای از عایق صوتی دو طرف صاف AGP (با ساختار سلول باز) و یا عایق صوتی شانه تخم مرغی که عکس آن ذیلا درج می شود به دیواره ها و کف و درب جعبه می چسبانید و پمپ آب را در داخل آن قرار می دهید و اتصالات لوله ها را وصل می کنید.

نکته ۱: بهتر است جعبه پمپ آب خود را در روی بلوک بتونی قطور نصب کنید.
نکته ۲: یک لایه عایق ضد لرزش را در زیر جعبه و روی بلوک بتونی قرار دهید.

فروش عایق شانه مرغی

4 -در صورتی که مایل به استفاده از دو راه حل قبلی نباشید راه حل سوم نیز جهت عایق صوتی برای پمپ آب ارائه می شود.

و آن اینکه باید دیوارهای داخلی و سقف و کف محلی را که پمپ در آن قرار دارد را با عایق های  جذب صوت که فوقاً ذکر شد پوشانده و دربهای دسترسی را هم با ((عایق صوتی دو طرفْ صافِ agp)) عایقکاری کنید.

برای خرید و اطلاع از قیمت عایق صوتی پمپ آب و عایق پشم سنگ و عایق صوتی و حرارتی AGP  می توانید با مرکز فروش پشم سنگ و عایق های صوتی و حرارتی آسام تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

منبع: https://soundproofpeace.com/soundproof-water-pump/


جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید: جعفر آسمانی راه های ارتباطی:

نظرات (0)

 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مرکز فروش پشم سنگ آسام محفوظ میباشد.
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟